در دنیای دیجیتال، به عنوان مثال اگر بازی جی تی آی میکردید و اسلحه ای داشتید و یا حتی ماشینی داشتید، هیچ موقع نمیتوان گفت که دارایی من است و همه جا میشود از آن استفاده کرد اما یک چیز منحصر بفرد مثل یک نقاشی یا اثر هنری را خریداری کنید، آن دیگر منحصراً برای شما میشود. هنرمند از کار خودش میتواند کسب درآمد داشته باشد و آن خریدار هم میتواند با آن آثار هنری دوباره سودی دریافت کند. اگر میخواهید از طریق NFT ها کسب درآمد بکنید در ادامه با ما همراه باشید.

سایت های خرید و فروش NFT ها

خرید و فروش NFT  ها نوعی کسب و کار از آنها است. در اینجا میخواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه NFT خود را بسازیم و برای فروش بگذاریم یا بلعکس بخواهیم NFT  بخریم که سود بالایی داشته باشیم.

یکی از سایت هایی که برای فروش NFT ها راه اندازی شده Rarible.com است. سایت های دیگری هم برای خرید و فروش NFT ها وجود دارد که نام هایشان Opensea.com و یونی ساکس است.

سایت Rarible.com : سایت ها دیگری که جز مارکت پلی های NFT هستند وجود دارند، اما این سایت یکی از بزرگترین و پرسابقه ترین سایت ها است. شما برای خرید و فروش NFT در این سایت نیاز است که کیف پول خود را به این سایت متصل کنید. وارد سایت که میشوید انواع NFT ها برای شما به نمایش گذاشته شده است و شما میتوانید موضوع مورد علاقه ی خود را سرچ کنید که NFT های مورد نظر برای شما به نمایش گذاشته شود. در قسمت های مختلف این سایت میتوانید، NFT های برتر در 30 روز و پرفروش ترین NFT ها را مشاهده بکیند. این سایت بسیار جالب و متنوع است.

برای ورود به بهترین سایت پوکر آنلاین با واریز مستقیم ریالی روی لینک زیر کلیک کنید

کسب درآمد در بازار NFT

اکنون تب و تاب NFT ها بسیار بالا است و فروشنده ها و خریداران زیادی دارند و گاهی ممکن است که چیزهای بی ارزش هم خرید و فروش بشوند ولی برای کسی که هنرمند است و برای کسی که آهنگساز است و کسی که میتواند ویدیوهای جالب ویرایش بکند، به طور مثال فیلمی از یک سلبریتی تهیه بکند یا مستندی بسازد در واقع چیزی که خاص باشد، میتواند بسیار درآمدزا و مفید باشد.

یک مسئله ای وجود دارد که بسیار در فروش NFT ها موثر است، شما باید با گشتن در بازار ها و نمایشگاه های NFT بتوانید سلایق و علایق مردم را تشخیص دهید، تا بتوانید بهترین آثار هنری را به عنوان NFT قرار دهید و بالاترین فروش را داشته باشید. و مسئله ای دیگر که در کسب درآمد NFT ها موثر است، داشتن استعداد و علاقه ی خود شما است. اگر به این دو مورد توجه زیادی داشته باشید مطمئناً میتوانید درآمد خوبی را از NFT ها داشته باشید. خلاصه اگر هنرمند هستید و NFT را نمیشناسید، نصف عمرتان بر فناست و NFT فرصت بسیار خوب و باورنکردنی برای ما ایرانی ها است. چون در ایران تحریم وجود دارد، میتوان از NFT به راحتی کسب درآمد کرد.

سایت های خرید و فروش NFT ها

بهترین سرمایه گذاری 2022 در NFT

NFT ها که از سال 2017 شروع شده اند و زیاد تازه نیستند اما در این یک، دوساله به بلوغ رسیده اند و شکل و شمایل جدیدی از خودشان نشان دادند.

آدیوس تقریبا یکی از پروژه های جدید است و این پروژه تقریباً از سپتامبر 2020 آمد و هنوز کمتر یک سال است، که بیشتر از سه میلیون یوزر دارد. در حقیقت در دنیای موزیک، سهم بیشتری از پول میگیرند تا اینکه به خود آرتیست ها بدهند. غیرمتمرکز سازی در واقع میتواند کمک کند به این قضیه که سهم بیشتری به خود آرتیست ها تعلق گیرد. آدیوس در اصل میتواند یک جایگزین برای اسپاتیفای باشد. پروژه ی بسیار جالبی است اما مشکلی که این پروژه وجود دارد توکن آمیک آن است و تقریبا 5 درصد کوین این پروژه ایردراپ شده به طرفداران و آرتیست ها و 95 درصد آن به خود تیم و سرمایه گذاران تیم تعلق گرفته است.

پروژه بعدی که برای سرمایه گذاری میتوانید انتخاب کنید چیلیز است. توکن آمیک این پروژه هم زیاد خوب نیست ولی در مقابل توانسته خیلی پارتنر شیب قوی بگیرد. کاری که پروژه چیلیز میکند این است که به تیم ها مختلف به خصوص تیم های ورزشی که توکن های خودشان را چاپ کنند و به طرفداران خود بفروشند. چیلیز توانسته بسیار تیم های بزرگ را در پلتفرم خود بیاورد و افرادی که این توکن را برای تیم خود میگیرند، در آینده میتوانند در بسیاری از نطرسنجی های پابلیکی که انجام میدهد را نظر بدهند، مثل برنامه های تبلیغاتی یا خیلی چیزهای جزئی دیگر!

پروژه ی دیگر Decentraland (Mana)، دیسنترالند یک دنیای مجازی. شما در دنیای مجازی میتوانید آیتم های مجازی بخرید و بفروشید یا حتی آیتم های مجازی درست کنید. یکی از موارد جالب این پروژه این است که مقدار محدودی، زمین مجازی در این پروژه هست . برای همین باعث شده که بسیاری از زمین ها با اعدادی حتی 6 رقمی هم بفروش برسند، ممکن تعجب آور باشد ه چه کسی ممکن است این هزینه برای خریدن یک زمین مجازی کند، که نهایتاً به هیچ دردی نمیخورد! اما فراموش نکنید که امروزه بسیار آثار فرهنگی زشت و زیبا به قیمت های باورنکردنی به فروش میرسند.

پروژه THETA یکی قوی ترین پروژه های NFT است که میتوانید به راحتی روی آن سرمایه گذاری کنید و کسب درآمد داشته باشید. این پروژه همچنان جای رشد دارد. اگر آدیوس را رقیب اسپاتیفای در نظر بگیریم، میتوانیم این پروژه ی THETA را رقیب یوتیوب در نظر بگیریم. اگر فکر میکنید که یوتیوب بسیار بزرگ است و این پروژه چگونه میتواند جایگزین آن شود، باید بگوییم که پارتنر های بسیار قوی دارد مثل گوگل، سامسونگ و سونی یروپ؛ حتی یکسری از گوشی های گلکسی که تازه به بازار آمده اند در آنها برنامه این پروژه به صورت پریست دارند.

قبل از اینکه بخواهید در NFT ها سرمایه گذاری کنید، باید این را بدانید که یک حبابی در NFT ها اکنون بوجود آمده است و برخلاف دیفای این حباب خیلی ساپورت مالی هم ندارد یعنی اگر از بین برود ممکن است بسیار پایین رود و بسیاری از پروژه ها به صفر برسند. اما این به این معنا نیست که شما نمیتوانید سرمایه گذاری کنید، ولی باید سرمایه گذاری بسیار هوشمندانه را داشته باشید.

4.6 / 5. 8