The Bachelor چیست؟

‏The Bachelor یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی واقعیت دوستیابی و رابطه است که در 25 مارس 2002 از شبکه ABC پخش شد. این برنامه در 25 فصل اول خود میزبان کریس هریسون بود. به عنوان گل سرسبد فرنچایز اصلی The Bachelor، موفقیت آن منجر به چندین اسپین آف از جمله The Bachelorette، Bachelor Pad، Bachelor in Paradise، Bachelor in Paradise: After Paradise، The Bachelor Winter Games، The Bachelor Presents: Listen to Your Heart، شد.  و The Bachelor: The Greatest Seasons – Ever!، و همچنین تولید بسیاری از نسخه های بین المللی نمایش ها شد.

در 28 سپتامبر 2021، این سریال برای فصل بیست و ششم با فصل پنجم Bachelor جسی پالمر، این بار به عنوان میزبان، به فرانچایز Bachelor بازگشت. در 13 می 2022، ABC سریال را برای بیست و هفتمین فصل تمدید کرد.

 

موضوع کلی برنامه

این برنامه حول محور یک فرد مجرد می گذرد که با مجموعه ای از علایق عاشقانه شروع می شود و از او انتظار می رود همسری انتخاب کند. در طول فصل، Bachelor یا همان مرد مجرد، هر هفته نامزدها را حذف می کند و در نهایت با پیشنهاد ازدواج به انتخاب نهایی خود به اوج می رسد. شرکت‌ کنندگان برای قرارهای خود به مکان‌های رمانتیک و عجیب و غریب سفر می‌کنند، و درگیری‌های سریال، چه داخلی و چه خارجی، از قالب نمایش به سبک حذفی ناشی می‌شود.

توضیحات فوق صرفاً یک دستورالعمل کلی است. در عمل، نمایش همیشه از ساختار طراحی شده خود پیروی نمی کند و این تغییرات اغلب منبع درام و درگیری هستند. آنها ممکن است در میان سایر رویدادها شامل شوند:

  • یک کاندیدای حذف شده که به نمایش برمی گردد تا پرونده خود را برای Bachelor مطرح کند.
  • یک Bachelor که یک زن را خارج از روند طبیعی حذف حذف می کند. به عنوان مثال، ممکن است هر دو زن را در یک قرار دو نفره حذف کند.
  • ‏Bachelor ترجیح می دهد به جای پیشنهاد ازدواج، رابطه خود را با انتخاب نهایی خود دنبال کند

فصل ششم تنها فصلی بود که تغییری در انتخاب بازیگران داشت. از آنجایی که تهیه ‌کنندگان نمی‌توانستند بین بایرون ولویک و جی اوربای برای Bachelor بعدی تصمیم بگیرند، 25 زن در آن زمان شرکت‌کننده باید تصمیم می‌گرفتند که کدام Bachelor بهترین شوهر خواهد بود. در پایان قسمت اول، Velvick انتخاب شد.

موارد قابل توجهی که Bachelor فرضیه سریال را نقض کرد عبارتند از برد ووماک، که هیچ یک از دو زن آخر خود را در فصل اول خود انتخاب نکرد، و جیسون مسنیک، که نامزدی خود را در قسمت After the Final Rose و چندین ماه قطع کرد. بعداً (خارج از برنامه) از نفر دوم یعنی مالی مالنی، که بعداً با او ازدواج کرد، خواستگاری کرد. همچون مسنیک، آری لویندیک جونیور نیز نامزدی خود را قطع کرد و در طول قسمت After the Final Rose، از اولین نفر دوم یعنی Lauren Burnham، که اکنون با او ازدواج کرده است، خواستگاری کرد.

 

محل فیلمبرداری برنامه

برای دو هفته اول فیلمبرداری، شرکت کنندگان در “Villa De La Vina”، خانه ای به مساحت 7590 فوت مربع (705 متر مربع)، با شش اتاق خواب و نه حمام در آگورا هیلز، کالیفرنیا می مانند. این خانه سفارشی که در سال 2005 ساخته شد، در 10 هکتار در خیابان 2351 کنان واقع شده است و متعلق به مارشال هارادن است. از 10 اکتبر 2008، خانه برای فروش با قیمت 8.75 میلیون دلار آمریکا فهرست شد. یک سوم پایانی قسمت های یک فصل در سفر به جهان فیلمبرداری می شود. اپیزودها در سرتاسر ایالات متحده، کانادا، انگلستان، نیوزلند، ویتنام، تایلند و کره فیلمبرداری شده اند تا فقط چند مکان را نام ببرند. عمارت آگورا هیلز در کالیفرنیا از فصل یازدهم به محل اقامت اصلی شرکت‌کنندگان تبدیل شد، اگرچه در فصل‌های هشتم و نهم مورد استفاده قرار نگرفت، جایی که آنها عمدتاً به ترتیب در پاریس و رم فیلمبرداری کردند. در طول همه‌گیری COVID-19، عمارت برای اهداف فیلمبرداری در فصل 25 به شدت محدود شد، شرکت کنندگان در ایزوله در Nemacolin Woodlands Resort در Farmington، پنسیلوانیا قرار گرفتند.

 

روند حذف شذکت کنندگان

در هر قسمت The Bachelor، مرد مجرد با زنان تعامل می کند و به هر زنی که می خواهد در برنامه بماند، یک گل رز تقدیم می کند. کسانی که گل رز دریافت نمی کنند حذف می شوند. حذف ها بر اساس احساسات شخصی Bachelor در مورد هر شرکت کننده است که عمدتاً بر اساس برداشتی که هر زن در طول قرارها یا سایر رویداد های هفته ایجاد می کند هدایت می شود. بیشتر گل های رز در پایان هر قسمت در مراسم گل رز ارائه می شود، اما می توان گل رز را نیز سر قرار اهدا کرد. با این حال، اگر یک شرکت کننده به یک قرار 1 به 1 با Bachelor رفت، باید یک گل رز دریافت کند. اگر آنها گلی دریافت نکردند، باید فوراً به خانه بروند. فعالیت های معمولی عبارتند از:

قرار گروهی: Bachelor و گروهی از زنان در یک فعالیت شرکت می کنند. گاهی اوقات این فعالیت به شکل یک مسابقه است، برنده یا برندگان زمان بیشتری را با Bachelor می گذرانند. Bachelor معمولاً یک گل رز به زنی که بهترین تأثیر را در طول قرار گروهی می گذارد هدیه می دهد.

قرار یک به یک: Bachelor و یک زن به قرار ملاقات می روند. به جز در مراحل پایانی فصل، یک گل رز در خطر است: در پایان قرار، Bachelor باید تصمیم بگیرد که آیا یک گل رز به زن هدیه دهد یا خیر. اگر زن گل رز دریافت نکند، بلافاصله حذف می شود.

اگر در یک قرار یک گل رز در خطر باشد، زنان شرکت‌ کننده چمدان‌های خود را می‌بندند تا گل رز دریافت نکنند. زنان دیگر متوجه می شوند که یک زن زمانی که چمدانش توسط یکی از خدمه برداشته می شود حذف شده است.

به جز در مراحل پایانی فصل، اپیزود با یک مهمانی کوکتل به پایان می رسد، که Bachelor و تمام زنانی که هنوز حذف نشده اند دعوت می شوند. در اولین مهمانی کوکتل فصل، Bachelor یک “رز اولین تاثیر” را ارائه می دهد. گل رز معمولاً در هیچ مهمانی کوکتل دیگری ارائه نمی شود.

هر قسمت با یک مراسم گل رز پایان می یابد که کنوانسیون های خاص خود را دارد.

زنانی که حذف نشده‌اند در ردیف‌هایی در یک انتهای اتاق ایستاده‌اند و Bachelor رو به روی آنهاست. Bachelor سینی با گل رز در دست دارد.

‏Bachelor یک گل رز می گیرد و زنی را به نام صدا می کند. زن جلو می رود و Bachelor می پرسد: آیا این گل رز را می پذیری؟ زن می پذیرد، گل رز را می گیرد و به موقعیت اصلی خود باز می گردد.

وقتی یک گل رز باقی می ماند، کریس هریسون میزبان می گوید: “خانم ها، این آخرین گل رز امشب است”، سپس به Bachelor می گوید: “هر زمان آماده بودی، ادامه بده.”

پس از توزیع همه گل های رز، کریس هریسون مجری برنامه به زنانی که گل رز دریافت نکردند می گوید: “خانم ها، یک لحظه وقت بگذارید و خداحافظی کنید.”

قسمت های پایانی هر فصل به طور سنتی از این الگو پیروی می کنند:

‏Bachelor از شهرها و خانواده های هر یک از چهار زن باقی مانده بازدید می کند. در مراسم گل رز، یک زن حذف می شود و سه زن باقی می ماند.

‏Bachelor و سه زن باقی مانده برای یک سری قرارهای انفرادی به یک مکان عجیب و غریب سفر می کنند. در پایان هر قرار، Bachelor کلیدهای مجموعه فانتزی را به زن پیشنهاد می دهد که به آن دو اجازه می دهد بدون حضور دوربین شب را با هم بگذرانند.  در مراسم گل رز، یک زن حذف می شود و دو نفر باقی می مانند.

در یک قسمت “زنان همه چیز را می گویند”، زنانی که از برنامه حذف شده بودند در یک برنامه گفتگو شرکت می کنند که در آن افکار و تجربیات خود را مورد بحث قرار می دهند.

دو زن باقی مانده به طور جداگانه با خانواده Bachelor ملاقات می کنند. در پایان اپیزود، یک زن در نهایت از لیموزین خارج می شود و به خانه فرستاده می شود و به دنبال آن زن دوم که Bachelor با ارائه “گل رز نهایی” از او خواستگاری می کند.

در اپیزود After the Final Rose که بلافاصله دنبال می‌شود، Bachelor، فینالیست و نفر دوم در یک برنامه گفتگو شرکت می‌کنند. هویت Bachelor فصل بعد اغلب در پایان قسمت اعلام می شود.

اگر یک زن دیگر به Bachelor علاقه‌ای نداشته باشد، می‌تواند در هر زمانی از رقابت کنار بکشد. در موارد نادر، زنی به دلیل زیر پا گذاشتن یکی از قوانین از نمایش حذف می شود.

‏Bachelor در انتخاب تعداد و زمان ارائه گل رز اختیار زیادی دارد. به عنوان مثال، شان لو در اولین مهمانی کوکتل خود چندین گل رز ارائه کرد.

معمول است که یک شرکت کننده را متهم کنیم که «به دلایل درست» در برنامه حضور ندارد، به این معنی که هدف او برقراری رابطه با Bachelor نیست، بلکه هدفش جلب تبلیغات برای حرفه خود، القای حسادت در یک فرد دیگر است.

 

5 / 5. 15