گروه موسیقی رپ وانتونز: این گروه شامل رپر هایی همچون کوروش وانتونز، سامی لو، آرتا وانتونز (برادر کوروش)، رها و پدی آی می شود. به دلیل وجود برخی مشکلات بین اعضا و همچنین تغییر سبک، پدی آی از گروه وانتونز خارج شد و به جای آن خواننده ای به نام آرتا وارد این گروه شد. (مشاهده صفحه اینستاگرام رسمی گروه وانتونز)

 

ورود بدون فیلتر به سایت بتووین سایت شرط بندی کوروش وانتونز و برادرش آرتا

 

بهترین آهنگ های وانتونز از دیدگاه کاربران

اعضا گروه وانتونز با سن کم خود توانسته اند از همان ابتدا آهنگ های با کیفیت و پر طرفداری را منتشر کنند. گروه وانتونز توانسته است که سبک مدرنی را وارد عرصه رپ کنند که بسیار پر شنونده و جوان پسند است. آهنگ های پرطرفدار این گروه در ادامه این مقاله به شما معرفی می شود:

فدا سرت

اعضا گروه وانتونز، این آهنگ را در سن کمی منتشر کرده اند و شامل کسانی همچون سامی لو، کوروش، پدی آی و رها می شد. این آهنگ در مورد دیس لاو می باشد. این اهنگ محبوبیت بسیاری میان مردم پیدا کرد چرا که از سبک جدید و مدرنی برخوردار بود. محبوبیت این اهنگ موجب افزایش شهرت گروه وانتونز شد.

چشمک

آهنگ سازی این موزیک که در مضمون دیس لاو است با سامی لو که آهنگ ساز گروه می باشد، بوده است. در زمان انتشار این آهنگ، آرتا هنوز وارد گروه نشده بود اما باز هم این موزیک یکی از پر طرفدار ترین ها بوده است.

پارک وی

این موزیک در آخرین آلبوم آرتا است که آلبوم انفرادی آرتا به حساب می آید اما همه اعضا در آن حضور دارند. مضمون این آهنگ نیز دیس لاو است. این موزیک به دلیل ریتم و فلو ها، در میان آهنگ های دیگر آلبوم آرتا شنوندگان بیشتری داشته است.

یادمه

این آهنگ توسط رها وانتونز و به زبان محلی خوانده شده است. مضمون این اهنگ عاشقانه می باشد. انتشار این آهنگ طرفداران رها را افزایش داد.

 

دیگر موزیک های پر طرفدار گروه وانتونز

 • ساعت ها را بشکنید
 • به زودی
 • هرزم
 • فدا سرت
 • پس من چی
 • دو سه روز
 • همخونه
 • لاب و داهان
 • روانی
 • رد کردن
 • اون با همه فرق داره
 • سادگیتو میخوام
 • هم در شهر
 • یه حسه گوهی دارم
 • دو صبح

 

اعضای گروه وانتونز

این گروه پنج عضو جوان دارد که سبک آن ها به صورت دیس لاو و new school می باشد. این اعضا تقریبا در رده سنی یکدیگر قرار دارند، به عنوان مثال کوروش، سامی لو و پدی آی متولد سال 1374 هستند. آرتا که از همه ی اعضا گروه کوچک تر است، متولد سال 1378 می باشد.

عضو دختر این گروه می باشد. رها دوست دختر سامی لو است و آن ها مدتی پیش با یک دیگر ازدواج کردند. پدی ای عضو سابق این گروه است. همانطور که پیش تر گفته شد، او به دلیل وجود برخی درگیری ها بین اعضا، گروه را ترک کرد. اما جالب است که بدانید گروه وانتونز و پدی ای به تازگی با یکدیگر همکاری کرده اند. این همکاری اثبات می کند که آن ها از نظر روابط دوستی خود هیچ مشکلی ندارند.

 

رها وانتونز

 

موسیقی چیست؟

موسیقی، هنری مربوط به ترکیب صداهای آوازی یا ساز برای زیبایی فرم یا بیان احساسی، معمولاً مطابق با استانداردهای فرهنگی ریتم، ملودی، و در بیشتر موسیقی های غربی، هارمونی می باشد. هم آهنگ ساده مردمی و هم آهنگ پیچیده الکترونیکی متعلق به یک فعالیت است، موسیقی. هر دو توسط انسان مهندسی شده اند. هر دو مفهومی و شنیداری هستند و این عوامل در موسیقی همه سبک ها و در تمام دوره های تاریخ در سراسر جهان وجود داشته است.

موسیقی هنری است که به هر شکلی در هر جامعه انسانی رسوخ می کند. موسیقی مدرن در انبوهی از سبک های گیج کننده شنیده می شود که بسیاری از آنها معاصر هستند و برخی دیگر در دوره های گذشته ایجاد شده اند. موسیقی یک هنر پروتئینی است. به راحتی با کلمات، مانند آهنگ، و با حرکت فیزیکی، مانند رقص، اتحاد برقرار می کند. در طول تاریخ، موسیقی یک مکمل مهم برای آیین و نمایش بوده است و دارای ظرفیت بازتاب و تأثیرگذاری بر احساسات انسانی بوده است. فرهنگ عامه به طور مداوم از این امکانات استفاده کرده است، که امروزه به طور آشکار با استفاده از رادیو، فیلم، تلویزیون، تئاتر موزیکال و اینترنت به چشم می خورد. پیامدهای استفاده از موسیقی در روان درمانی، سالمندی و تبلیغات گواهی بر ایمان به قدرت آن در تاثیرگذاری بر رفتار انسان است. انتشارات و ضبط‌ها، موسیقی را در مهم‌ترین و بی‌اهمیت‌ترین جلوه‌های آن، به‌طور مؤثر بین‌المللی کرده‌اند. فراتر از همه اینها، آموزش موسیقی در مدارس ابتدایی و متوسطه اکنون تقریباً در سراسر جهان مقبولیت یافته است.

اما رواج موسیقی چیز جدیدی نیست و اهمیت انسانی آن اغلب مورد اذعان قرار گرفته است. آنچه جالب به نظر می رسد این است که، با وجود جهانی بودن این هنر، تا زمان های اخیر هیچ کس برای ضرورت آن استدلال نکرده است. دموکریتوس فیلسوف یونان باستان به صراحت هرگونه نیاز اساسی به موسیقی را انکار کرد: «زیرا این ضرورت نبود که آن را از هم جدا کرد، بلکه از مازاد موجود برخاسته بود».  این دیدگاه که موسیقی و سایر هنرها صرفاً موهبت هستند، هنوز هم رایج است، اگرچه رشد درک روانشناختی بازی و سایر فعالیت‌های نمادین شروع به تضعیف این باور استوار کرده است.

 

مفاهیم تاریخی

موسیقی در همه جا شنیده می شود. اما موسیقی چیست؟ مفسران از “رابطه موسیقی با حواس و عقل انسان” صحبت کرده اند و بدین ترتیب دنیایی از گفتمان انسانی را به عنوان بستر لازم برای هنر تأیید می کنند. تعریف خود موسیقی زمان بیشتری می برد.  همانطور که ارسطو می گوید: “تعیین ماهیت موسیقی یا اینکه چرا کسی باید از آن آگاهی داشته باشد آسان نیست.”

در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک امر عادی در نظر گرفته شد که یک لحن موسیقی با منظم بودن ارتعاشات آن مشخص می شود.  این یکنواختی به آن گامی ثابت می بخشید و صداهای آن را از “نویز” متمایز می کرد. اگرچه ممکن است این دیدگاه توسط موسیقی سنتی پشتیبانی شده باشد، در نیمه دوم قرن بیستم به عنوان یک معیار غیرقابل قبول شناخته شد.  در واقع، خود “صدا” و سکوت به عناصری در ترکیب تبدیل شدند و صداهای تصادفی (بدون آگاهی قبلی از اینکه چه خواهند بود) توسط آهنگسازانی مانند جان کیج آمریکایی و دیگران در آثاری که دارای ویژگی‌های تلویحی (شانس) یا بداهه بودند استفاده شد. علاوه بر این، لحن تنها یک مؤلفه در موسیقی است، سایر اجزاء ریتم، تن صدا (رنگ تن) و بافت هستند. ماشین‌های الکترونیکی به برخی آهنگسازان این امکان را داد که آثاری خلق کنند که در آن نقش سنتی مفسر لغو می‌شود و صداهایی را مستقیماً روی نوار یا در یک فایل دیجیتال ضبط کنند که قبلاً از توانایی انسان خارج بود، اگر تصور نشود.

 

تصورات اولیه هند و چین

از روایات تاریخی روشن است که قدرت حرکت مردم همیشه به موسیقی نسبت داده شده است. امکانات هیجان‌انگیز آن در همه فرهنگ‌ها به رسمیت شناخته شده است و معمولاً در عمل تحت شرایط خاص، گاهی اوقات شرایط سخت، پذیرفته شده است. در هند، موسیقی از قدیم الایام در خدمت دین قرار گرفته است. سرودهای ودایی در ابتدای رکورد قرار دارند. از آنجایی که این هنر طی قرن‌های متمادی به یک موسیقی با پیچیدگی‌های آهنگین و ریتمیک عمیق تبدیل شد، نظم یک متن مذهبی یا دستورالعمل یک داستان ساختار را تعیین کرد. در قرن بیست و یکم، راوی در اجرای بسیاری از موسیقی سنتی هندی نقش محوری دارد و مهارت یک خواننده ماهر با نوازندگان ساز رقابت می کند. مفهوم بسیار کمی از اصطلاح آوازی یا ساز به معنای غربی وجود دارد. بعد عمودی ساختار آکورد – یعنی افکت‌هایی که به‌وسیله صدا دادن همزمان آهنگ‌ها ایجاد می‌شود – بخشی از موسیقی کلاسیک آسیای جنوبی نیست. تقسیمات یک اکتاو (فاصله ها) بیشتر از موسیقی غربی است و پیچیدگی ملودیک موسیقی بسیار فراتر از همتای غربی آن است. علاوه بر این، عنصری از بداهه گویی حفظ می شود که برای موفقیت یک اجرا حیاتی است.  تقلید خود به خودی که بین یک نوازنده و راوی انجام می‌شود، در برابر ظرافت‌های ریتمیک مداوم طبل‌ها، می‌تواند منشأ بزرگ‌ترین هیجان باشد، که تا حد زیادی به دلیل پایبندی وفادارانه به قوانین سفت و سخت حاکم بر اجرای راگا است.

5 / 5. 32